Iğdır İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Iğdır İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

İl Sağlık Müdürü Dr.Alpaslan EROL Dünya Sağlık Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Güncelleme Tarihi: 19/09/2018

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Anayasası'nın yürürlüğe girdiği 7 Nisan günü tüm dünyada Sağlık Günü olarak kutlanmaktadır. Bu kapsamda Dünya Sağlık Örgütü her yıl güncel bir konuyu gündeme taşıyarak çözüm yolları ve önerileriyle birlikte tüm dünyada bilgilendirme etkinliklerinin yapılmasını teşvik etmektedir.
Dünya Sağlık Örgütü (WHO) nün bu seneki farkındalık konusu da Evrensel Sağlık Sigortaları” dır. “Sağlık yoksa hiçbir şey yoktur, herkes için sağlık” sloganı 2018 yılı itibarı ile bu alanda öncelikli hedefler belirlemiş ve çalışmalarına, dünya genelinde özellikle ekonomik açıdan güçsüz ülkelerdeki çocuk ve yaşlıların kesintisiz sağlık hizmetinden faydalanabilmesini amaçlayarak başlamıştır.
Dr.EROL Dünya Sağlık Haftası dolayısıyla mesajında ; Dünya Sağlık Haftası’nda bütün vatandaşlarımıza, sevdikleriyle birlikte sağlıklı bir yaşam diliyorum, sağlığımızı, hayatımızı emanet ettiğimiz, kutsal mesleklerini en iyi şekilde yerine getiren hekimlerimizin, tüm sağlık personellerimizin ve sosyal güvenlik çalışanlarımızın Dünya Sağlık Haftasını kutlar, fedakâr ve özverili gayretlerinden dolayı teşekkür ederim.” dedi.